Ailem Eşimi Kabullenemiyor

SORU BANKASI | | 03 Temmuz, 2013 | 11.944 kere okundu

Eşim ve ailem arasında sıkıtnılar var. Evleneli 10 ay oldu. Ailem eşimi hala kabullenemediler. Eşimi biraz sivri dilli olarak görüyorlar ama hiçbir zaman niyetinde kötülük yok.

Ben içime kapanık birisiyim. Aileme karşı özellikle babama karşı kendimi rahat ifade edemiyorum. Arada kaldım hem sağlığım gitti ilişkileri düzeltmek adına. Ne yapabilrim huzurum kalmadı ne işte ne evde. Cengiz

Merhaba,

Aileniz eşinizi sizden iyi tanıyamaz. Önemli olan sizin eşinizle olan ilişkilerinizde tutarlı olmanız. Bazı evliliklerde gelin kaynana arasında tatsızlıklar olabiliyor. Tabii bu tatsızlıklardan kayınpeder de ister istemez etkilenebiliyor.

Önerilerimiz:

Burada sizin mutlu ve iyi bir eş olmanız ve bunu kendi ailenize hissettirmeniz çok önemli.

Eşinizi sahiplendiğinizi anne babanınza hissettirin. Eşinizi asla yalnız bırakmayın.

Eşiniz, kayınvalide ve kayınpederinin kendisinin anna babası olduğu; kayınvalide ve kayınpeder de gelinlerinin kızları olduğu bilincine sahip olmalılar.

Güzel geçim için her iki taraf Allah için birbirlerini sevmesi gerektiğini unutmamalılar. Zulmeden hiçbir zaman abad olmaz.

Her ne olursa olsun anne babaya saygı, sevgide kusur edilmemeli.

Anne baba ziyaretine gittiğinizde onların gönüllerini kazancak, olara değer verdiğinizi gösterecek küçük hediyeler işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Sorunlarınızı önce onların güzel yanlarını vurgulayarak araya da sizi üzen konuları katarak güzel bir uslupla -ama suçlamadan- dile getirmeniz olumlu etki uyandırır.

Siz annenize babanıza olduğu gibi eşinize de saygı ve sevgide kusur etmeyin. Sizin sorumluluğunuz bu.

İlişkilerin düzelmesi bir anda olacak bir şey değil. Zaman tanıyın. İnşallah en kısa sürede işler yoluna girecektir.

Sitemizdeki diğer yazıladan da istifade edebilirsiniz.

Mutluluklar dileriz.

Paylaşmak Güzeldir

7 Yorum

 1. seda diyor ki:

  Eşim benden önce ailesini tutuyor napacagmı bilmiyorum herkes bırakır gider aile bırakmaz dio kaynanamı sevmiyorum adeta nefret ediyorum esim ne gelinlik yaptn diyor çok mutsuzum daha napayım bilmiyorum bugun cok kotu kavga ettik gidiyorum dedim yapacak hiç bdeyim yok ailemi üzmek istemiyorum

 2. merve diyor ki:

  merhabalar çok zor durumdayım 1 senelik nişanlıyım evlenmek istiyoruz ama hala sorunlarımız var ailem babam abim annem herkes evlenmemize karşı istemiyolar üstüme çok geliyolar ve nişanlımada baskı uygulayıp tartışıyolar buluşmamıza izin vermiyolar ilişkimiz çok yara aldı toparlayamıyoruz ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz yardımcı olurmusunuz lütfenn :(

 3. göde diyor ki:

  erkek arkadaşımla 9 aydır birlikteyim. Çok mutluyuz hiç bir sorunumuz yok allaha şükür. Beni istemeye gelceklerdi babamda önce araştırmak istedi araştırmış we ailesi hakkında iyi şeyler söylememişler. Ailemde bu ilişkiyi dewam ettiremezsin bitirceksin diyolar. Onların hakkında kötü şeyler duymadan önce ailemde sewiyordu erkek arkadaşımı we ailesi. Ama şimdi bitirmemi istiyolar ben ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

 4. ailedanismanim diyor ki:

  Siz yeni bir aile oldunuz artık. Aile meselelerinize en yakınlarınız dahi olsa karıştırmamanız en güvenli yoldur. Eşiniz bu durumdan rahatsız. Bu durumda başkasından yardım almamanız daha doğru olur. Eşiniz zaten ilgili biri. Ne mutlu size!

  Aile meselelerinizi eğer yakınlarınızla paylaşıyorsanız bu da aile içine müdahil olmaları gerektiği düşüncesini zihinlerde oluşturabilir. Bu yolu açmamak lazım. Her aile biricik ve özeldir. Özel kalmalıdır.

  İyi giden ve güzel bir rotada ilerleyen aileye dışarıdan müdahaleler tehlikeli olabilir. Sevgi, saygı ortamının en önemlisi aile bilincinin yok olması tehlikesini doğrabilir.

  Mutluluklar dileriz.

 5. semra diyor ki:

  Merhabalar. Daha önce ailem başka bir şehirde idi.Geçen yıl bizim bulunduğumuz şehre taşındılar. Öncesinde her sıkıntıma her isteğime eşim koşuyordu ve bende her konuda ondan yardım alıyordum.Sonrasında erkek kardeşim destek olmaya başladı.Eşim onlar olmasa bana daha çok muhtaçtın ben güçlü bir kadın istemiyorum diyor. Eşim ailem ve kendisi arasında tercih yapmamı istiyor. bir tarafta annem, babam, kardeşlerim diğer tarafta eşim ve 3 yaşındaki oğlum.Lütfen her 2 tarafıda incitmeyecek bir yol gösterin

 6. ayşenur diyor ki:

  çok zor bir durum aynı sorunları yaşıyorum bende hakkımızda hayırlısını istemekten başka çare yok

 7. duygu diyor ki:

  merhaba 1yıllık evliyim eşim ailemi istemiyor annemin ona hakaret ettiğini düşünüyor ve bu durumdan dolayı benim onları silmemi yada benden boşanacağını söylüyor ailemin yaptıklarını sürekli başıma kakıp hakaretler yağdırıyor ben kabul etmiyorum onurumu şerefimi kurtarıcam diyor çok zor durumdayım ne yapmam gerek yardımcı olun lütfen

Yorum Yapın