Ailem Eşimi Kabullenemiyor

SORU BANKASI | | 03 Temmuz, 2013 | 14.485 kere okundu

Eşim ve ailem arasında sıkıtnılar var. Evleneli 10 ay oldu. Ailem eşimi hala kabullenemediler. Eşimi biraz sivri dilli olarak görüyorlar ama hiçbir zaman niyetinde kötülük yok.

Ben içime kapanık birisiyim. Aileme karşı özellikle babama karşı kendimi rahat ifade edemiyorum. Arada kaldım hem sağlığım gitti ilişkileri düzeltmek adına. Ne yapabilrim huzurum kalmadı ne işte ne evde. Cengiz

Merhaba,

Aileniz eşinizi sizden iyi tanıyamaz. Önemli olan sizin eşinizle olan ilişkilerinizde tutarlı olmanız. Bazı evliliklerde gelin kaynana arasında tatsızlıklar olabiliyor. Tabii bu tatsızlıklardan kayınpeder de ister istemez etkilenebiliyor.

Önerilerimiz:

Burada sizin mutlu ve iyi bir eş olmanız ve bunu kendi ailenize hissettirmeniz çok önemli.

Eşinizi sahiplendiğinizi anne babanınza hissettirin. Eşinizi asla yalnız bırakmayın.

Eşiniz, kayınvalide ve kayınpederinin kendisinin anna babası olduğu; kayınvalide ve kayınpeder de gelinlerinin kızları olduğu bilincine sahip olmalılar.

Güzel geçim için her iki taraf Allah için birbirlerini sevmesi gerektiğini unutmamalılar. Zulmeden hiçbir zaman abad olmaz.

Her ne olursa olsun anne babaya saygı, sevgide kusur edilmemeli.

Anne baba ziyaretine gittiğinizde onların gönüllerini kazancak, olara değer verdiğinizi gösterecek küçük hediyeler işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Sorunlarınızı önce onların güzel yanlarını vurgulayarak araya da sizi üzen konuları katarak güzel bir uslupla -ama suçlamadan- dile getirmeniz olumlu etki uyandırır.

Siz annenize babanıza olduğu gibi eşinize de saygı ve sevgide kusur etmeyin. Sizin sorumluluğunuz bu.

İlişkilerin düzelmesi bir anda olacak bir şey değil. Zaman tanıyın. İnşallah en kısa sürede işler yoluna girecektir.

Sitemizdeki diğer yazıladan da istifade edebilirsiniz.

Mutluluklar dileriz.

Paylaşmak Güzeldir

8 Yorum

  1. seda diyor ki:

    Eşim benden önce ailesini tutuyor napacagmı bilmiyorum herkes bırakır gider aile bırakmaz dio kaynanamı sevmiyorum adeta nefret ediyorum esim ne gelinlik yaptn diyor çok mutsuzum daha napayım bilmiyorum bugun cok kotu kavga ettik gidiyorum dedim yapacak hiç bdeyim yok ailemi üzmek istemiyorum

Yorum Yapın