Arkadaş Arayan Köpek

KİTAP-YORUM | | 21 Şubat, 2019 | 1.825 kere okundu

arkadaşını-arayan-kopek

“Sana Bir Dünya Masal Getirdim…”

Yaşar Koca’nın yeni eseri TDV yayınları tarafından neşredildi. Editörlüğünü Dr. Hafsa Fidan Vidinli’nin, çizimlerini ise Fatma Betül Alp Yıldız’ın yaptığı kitapta beş adet masal yer alıyor. Tatlı bir anlatım, güzel bir çizim, özenli bir baskı kalitesiyle hazırlanan ve “Arkadaş Arayan Köpek” başlığını taşıyan eser, çocukların dünyasına güzel bir pencere açıyor.

Bu pencereden bakanları şu sürprizler bekliyor:

İfade gelişimini sağlamak, aile çocuk arasındaki iletişimi artırmak gibi temel amaçlara hizmet etmesi için her masalın sonunda etkinlik sayfaları yer alıyor. Ayrıca okuyanın veya dinleyenin konuya dikkatini toplamak ve ilgisini çekmek için birbirinden güzel tekerlemeler de hayal dünyasına renk katıyor.

O tekerlemelerden biri şöyle başlıyor:

“Az sürdüm, uz sürdüm, dere tepe düz sürdüm, altı ay bir güz gidip bu masalın izini sürdüm. Hızımı alamadım, gittim bizim tarlayı sürdüm. En sonunda yorgun düştü ayaklarım, ağrıdı dizlerim. Ağrısı geçsin diye bacaklarıma merhem sürdüm…”

Siz de bu masalların izini sürmek isterseniz, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınlarının satış sitesinden “Arkadaş Arayan Köpek” isimli kitaba ulaşabilirsiniz.

Bu eser, 8- 10 yaş grubuna hitap etmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın