Arkadaşlık Sitesinden Tanıştık Evlenmek İstiyoruz

SORU BANKASI | | 04 Şubat, 2011 | 4.041 kere okundu

21 yaşındayım. Bundan 7 ay önce bir arkadaşlık sitesinden biriyle tanıştım. Ben hiç sıcak bakmadım önceleri o ise hep kader kısmet dedi. Sağlıksız bir ortamda tanışmıştık ama o sadece tanışma vesilemiz oldu diye kandırdım hep kendimi.

Bundan bir buçuk ay önce görüştük. O Siirt ben İzmir’liyim. Önceleri olmaması için çok uğraştım ama farkında olmadan kaptırmışım kendimi.

6 ay boyunca görüştüğümüzde bir problem çıkar da kurtulurum diye bekledim ama zerre kadar bir sorunumuz olmadı. Artık kadere teslim olacaktım başka yolu yoktu görüştükten sonra aileme söyledim biraz acele ettim galiba ama oldu bir kere. Ailem de önce karşı çıktı . Kültür sorunu ve uzaklık sonra nasıl oldu bilmiyorum ikna oldular gelsinler görüşelim dendi. Bütün hazırlıklar yapıldı biletler aılndı.

Ertesi sabah yola çıkılacak bir telefon geldi. Herşey bitti. Bu kez onun babası istemiyor, uzak diyormuş. Ne gereği var, burdan da alırız sana istediğin kızı deniliyor. Ama bir kerecik olsun kader kısmet diyen olmuyor :( bizde istemezdik böyle olsun ama oldu işte güven konusunda önce kendim güvendim teyit etmek için başklarına da sorduk ne ailesinde ne de onda en ufak bi yanlış yok sorun sadece uzaklıksa bize de yazık aileler maddiyatı düşünüyolar. Ama biz hala birbirimizi çok seviyoruz. Bize yardımcı olursanız çok seviniriz şimdiden Allah razı olsun… aslı/ 17 07 2010

Merhaba,
İnternet üzerinden yapılan görüşmelerin bazıları sağlıklı evlilik neticesi veriyor tabiî ki. Ancak bu oran çok düşük. O yüzden başta iyice düşünmeli evlendikten sonra acaba yapabilir miyim diye düşünmemeli.

Zira artık yuva kurduktan sonra nasıl daha mutlu, huzurlu yuvam olur niyetini taşımalıdır çiftler. Dolayısıyla siz Allah’tan hayırlısını isteyin. Hayırlı ise zaten Allah onlara da istettirir izdivacınızı.

Nitekim siz dahi ilk etapta bu denli yakınlığı ummuyordunuz. Kalpleriniz birbirine ısındırıldı. Farklı kültürlere mensup olmanız eğer aynı mekanda veya muhitte yaşamayacaksanız ciddi sorun oluşturmayabilir.

Fakat aynı evde veya çok yakın oturulup sık görüşecekseniz problemli bir evlilik yaşayabilirsiniz. Bunları iyi ölçmek gerekli. Yalnızca sevgiye bakarak yola çıkmak sonuçları olumlu yapmaya yetmiyor. Sevmek önemli bir artı ama devamı için yeterli değil. İyice düşünüp, her şeye rağmen olumlu olacağına kanaat ediyorsanız aileleri tatlılıkla ikna etmelisiniz.

Akrabalarınızdan, çevredekilerden aklı başında sözü geçen kimselerin de aracılığını rica edebilirsiniz. Hayırlı ise inşallah kolaylıkla olsun. Değilse de Allah yazdıysa bozsun. Sizin için hayırlı olan ne ise gönlünüze o sevdirilir inşallah.

Hoşçakalın…

ailedanismanim

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın