Nebevî Yakarışlar

YAZI DEFTERİ | | 26 Temmuz, 2010 | 6.883 kere okundu

NEBEVÎ YAKARIŞLAR

Allahım!
Kalbimi nifaktan, amelimi gösterişten, dilimi yalandan, gözümü hıyanetten temizle. Gözlerin hain bakışlarını ve kalplerdeki gizli şeyleri bilirsin.

Allahım!
Beni çokça şükreden, çokça sabreden eyle; beni kendi gözümde küçük, başkalarının gözünde büyük eyle.

Allahım!
Bütünüyle senden hayır şeyler istiyorum. Şerrin bütününden sana sığınıyorum.

Allahım!
Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım, gizlediğim ve açığa vurduğum, ölçüsüz bir şekilde işlediğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle!

Allahım!
Beni çokça şükreden, çokça sabreden eyle; beni kendi gözümde küçük, başkalarının gözünde büyük eyle.

Allahım!
Bizi güven ve emniyet içinde yaşat. Bizi selâmet yurdun olan cennetine koy. Ey celâl ve ikram sahibi, sen çok yücesin ve çok üstünsün.

Allahım!
Senden cenneti ve beni cennete yaklaştıracak söz ve ameli istiyorum. Allahım! cehennemden ve beni cehenneme yaklaştıracak söz ve amelden sana sığınıyorum.

Allahım!
Kabir azabından sana sığınırım. Mesih deccâl fitnesinden sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım. Allahım! Günah ve borçtan sana sığınırım.

Allahım!
Rahmetini umarım. Göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa beni nefsime bırakma. Bütün işlerimi ıslah et. Senden başka ibadete layık hiçbir ilâh yoktur.

Allahım!
Bize, günahla aramıza engel olacak kadar korkundan hisse ver. Bizi, cennetine ulaştıracak
kadar taatini nasip eyle. Dünya musibetlerini hafifletecek güçlü iman ver.

Tövbe ederim, amel-i salih işlerim dersen, ölüm daha evvel gelebilir. Pişman olur, kalırsın. Yarın tövbe etmeyi bugün tövbe etmekten daha kolay zannediyorsan, yanılıyorsun. İmam Gazâlî (rah.)

Haramdan korkan zâhiddir,
Şüpheli şeylerden korkan ise veli… S. Abdülhakim Arvâsi (k.s)

Tövbeyi geciktirme. Çünkü ölüm ansızın gelir. Lokman (a.s)

Paylaşmak Güzeldir

2 Yorum

  1. *Eyyüp Beyhan diyor ki:

    Tüm dualara yürekten amin, diyoruz.
    Dualar müşterek olunca ilahi dergahdaki aksi de o derece güçlü oluyor. Kendimizi, ailemizi, yakınlarımızı, komşularımızı, dostlarımızı, tüm müslümanları dualarımıza katmayı unutmayalım ki, biz de unutulmayalım. Dualaşalım azizim, dualaşalım…

  2. Serdar Demir diyor ki:

    Allahım!
    Rahmetine muhtacım. Bana rahmetinle muamele ettiğin kullarının hürmetine rahmetinle muamele eyle. Her ne kadar rahmetine seza ameller işlemesem de senden başka rahmet edecek yok. O yüzden kapındayım. O yüzden huzurundayım. O yüzden yalvarıyorum. Yalvarıyorum affet beni!

Yorum Yapın