Bir Kardeşin Var Artık :)

BEBEĞİMİN GÜNLÜĞÜ | | 03 Ocak, 2011 | 2.939 kere okundu

Benim güzel kızım,

Bir yıl olmuş sana yazmayalı. Ne de çabuk geçiyor vakit. Ve her şey inanılmaz bir hızla değişiyor…

Uyuyorsun şimdi. Sen ve kardeşin. Yaa, annen boş durmadı sana yazamadığı son bir yıl içinde, “Mehmet, oğlum, kadeşimmm” diye sımsıkı sarıldığın bir bebek getirdi dünyaya. (Biiznillah)

“Abla” oldun artık kızım. Bebek değilsin. Pek çok kavramı biliyor, muazzam biçimde konuşuyorsun (Allah seni tüm kötülüklerden muhafaza etsin.) Hatta bazen öyle cümleler kuruyorsun ki, babanla hayretler içinde kalıyoruz.

Gelelim, kardeşinin dünyamıza girişine. Elbet kolay değil senin için. Tabi seviyorsun, “kardeşimi asla bırakmam” diye yanımızdan bir an bile ayrılmıyorsun. Ben de sana hatmettiğim “kardeş ilişkileri” konulu makalelerin ve kitapların ışığında davranmaya özen gösteriyorum. Yine de zor bir dönem senin için annecim. Alışasıya kadar.

Mehmet’in dünyaya geldiği gün uçuk çıktı dudağında, iki ay oldu, sürdüğüm bütün kremlere rağmen iyileşmedi. Çığlık atma huyun olmadığı halde sesin kısıldı. Ama çok doğal bütün bunlar. Hatta yaşadığın duygusal karmaşayı bir şekilde dışa vurmana seviniyorum.

Bazı anne – babalara “ikinci çocuğu neden yapmadıkları” sorulunca “kızıma veya oğluma kıyamıyorum” diyorlar. Halbuki çocuklarını kardeşsiz bırakarak kıyıyorlar yavrularına bence. Sen de, ileride kardeşinle aranızda yaşanacak bütün anlaşmazlıklara rağmen Allah’a şükredeceksin bir kardeşin olduğu için.

Ben bilirim annecim, zira dayınla sürekli didişirdik. Benim “ak” dediğime O, “kara” derdi. Ben ne kadar evde kitaplarımla mutluysam, O, her gün üstü başı çamur içinde akşam ezanı vakti gelirdi eve. O, hayvanları çok sever, ben kuşa bile dokunamazdım. Velhasıl, daha pek çok ayrılığımız olmasına rağmen şimdi sorsalar; “dünya bir yana kardeşim bir yana” annecim. Hatta keşke daha çok kardeşim olsaydı diyorum. İnşallah sen de ilerde bu satırları okuduğunda anlayacaksın ne söylemek istediğimi.

Seni ve kardeşini çok seviyorum.

Bize, sağlıklı, neslimizi devam ettirecek, inşallah Efendimiz’e (s.a.v) hayırlı ümmet olacak nesiller veren Allah’a (cc) binlerce kez şükür ve hamd ediyorum.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın