Çeyizlik Bir Kitap: Gelin Çeyizi

KİTAP-YORUM | | 26 Eylül, 2017 | 2.780 kere okundu

Çeyizlik Bir Kitap: Gelin Çeyizi

Her genç evlilikle yeni bir yolculuğa çıkar. Tüm güzelliklerinin yanında elbette ki bu yolculuğun da zorlukları, aşılması gereken engelleri var. Bu sebeple büyükler, yol hazırlıksız ve azıksız olmaz, demişler. İşte bir ömür sürme niyeti ile çıkılan bu evlilik yolu, hazırlıklar doğru yapıldığında, eksiklikler giderildiğinde her türlü sorunun en az zararla atlatıldığı, mutluluk ve huzurun hâkim olduğu bir yuvaya dönüşebiliyor.

Aileler mutlu olsun, yuvalardan neşe saçılsın niyetiyle kaleme alınan Gelin Çeyizi’nde; eş seçimi, nişan, nikâhın korunması, düğün hazırlıkları, kaynana kayınbaba ile ilişkiler, eşler arası iletişim, anne baba olmak… gibi evlilik arefesinden başlayıp çocuk sonrası döneme kadar geçecek süreçler ele alınıyor.

Neslihan BEYHAN’ın kaleme aldığı Gelin Çeyizi, evliliğe hazırlananlara ve evli olanlara yol gösterecek ilk bilgileri kısa ve anlaşılır bir üslupla ele alan rehber bir kitap. Evliliğin bir ömür sürmesi; yuvalarda sevgi, saygı, mutluluk ve huzurun daim olması amacıyla hazırlanan bu eser, her genç kızın çeyizinde bulunması gerekenlerden.

Semerkand Aile Yayınlar’ından çıkan Gelin Çeyizi eserini tüm Semerkand İletişim Merkezleri’nden, www.semerkandpazarlama.com internet adresinden ve seçkin kitapçılardan temin edebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın