Eşimi Çok Kıskanıyorum

AİLE DANIŞMANLIĞI, SORU BANKASI | | 04 Haziran, 2014 | 6.691 kere okundu


Eşimi Çok Kıskanıyorum
Lütfen bana yardımcı olun, on aylık evliyim esimle severek evlendik ama on aydır her günümüz kavga gurultu tartışmayla geçti. kocam bana ve ailem için ağza alınmayacak laflar söylüyor benimle evlenerek hayatinin hatasını yapmış onu taşıyacak kapasite bi kız değilmişim benden iğreniyormuş sesimi duymak yüzümü görmek istemiyormuş hiçbir şeye layık değilmişim daha neler neler…ben 25 yaşındayım esimi çok kıskanıyorum kıskanmakta hakliyim bence çünkü şirketinde birlikte çalıştığı sarisin bi kızla uç dört günlüğüne Antalya Mersin İstanbul Ankara ya toplantılara gidiyorlar isi hep o kızla birlikte ve her gün farklı farklı giyinip gidiyor üç aydır kendime bakimi daha da arttı ve benimle hiç sohbet etmiyor benim le vakit geçirmek istemiyor erkende uyuyor bu kızdan ve kocamdan şüpheleniyorum ister istemez ona da yansıtıyorum yardımınıza ihtiyacım var ne yapmam gerekiyor.
————————————————————————————————————————
Uzman Cevabı
İçinde bulunduğunuz durumun ne kadar karmaşık duygular barındırdığını ve içinden çıkılmasının ne kadar zor göründüğünü duyar gibiyim…

Aslında çözümü de yine sizde Sude Hanım. Eşler arasında seviyeli bir kıskançlık evliliği daha da mutlu kılan ve daha da ilerilere taşıyan en büyük etmenler arasında gelir. Ama tadında bırakıldığında tabi ki! Eşinizi kıskanmanız gayet doğal bir davranıştır. Kıskandığınızı eşinize kelimelerinizle duygular yükleyerek telaffuz etmeniz eşinizin size karşı ilgisini arttıracak bir yoldur. Ama buna gelmeden önce eşler bu gibi durumlarda öncelikli olarak kendi davranışlarını kontrol etmelidirler.

Eşine karşı yaklaşım tarzına, kılık kıyafetine, süslenmesine, eşine karşı gösterdiği ilgi ve hoşgörüsüne vb… Bahsettiğim bu gibi noktalar eşlerin biri tarafından ihmal edildiğinde diğer eşin ilgisinin başka kişilere ya da başka noktalara kaydığı bir gerçektir. Tabi bu durum her insanda meydana gelecek diye bir kaide de yoktur.

Böyle zor bir durumda yapılacak olanları hayata geçirmek için ilk önce bu durumu eşinize açmanız gerekecektir. Gayet ön yargılardan kurtularak ve “neden”siz olarak konuşmanız gerekir. Duygularınızı ve neler hissettiğinizi ifade edin.

Sonuçta eşiniz sizin severek evlendiğiniz ve tek dayanağınız olan insan. İlk yardımı eşinizden almalısınız. Ve yukarıda bahsettiğim önemli hususlara da dikkat ederek ve kendinizle ilgili yenilikler yaparak ilk adımı atmış olacaksınız. Bu arada eşiniz için de dua etmeyi unutmayın. Umuyorum ki kısa sürede yine mutlu günlerinizi eşinizle birlikte yaşayacaksınız… Şimdiden başarılar

Ramazan EŞE
Psikolojik Danışman

Paylaşmak Güzeldir

1 Yorum

  1. ailedanismanim diyor ki:

    Sitemizdeki şu yazıyı da okumanızı öneririz. http://www.ailedanismanim.com/?p=213

Yorum Yapın