Evliliğimizde Mutluluğumuzun Sırrı

ÖRNEK DAVRANIŞLAR | | 19 Nisan, 2011 | 7.390 kere okundu

Şimdilerde kurulan evliliklerde maneviyat çoğunlukla ya arka plana bırakılıyor ya da hiç önemsenmiyor. Maddenin esareti altında çırpınıp duruyor evlilikler. Bir zaman sonra artık nefes alamaz hale gelen aile ocakları, bunun sonucunda bir bir yok oluyor.

İnsan nasıl beden ve ruhtan müteşekkil bir varlıksa, evlilikler de aynı insan bünyesi gibidir. Bir ruhu ve bedeni vardır tüm evliliklerin. İste, bu ruh ve beden birlikteliği ile varlığını devam ettirebiliyor. İbadetler, güzel ahlak ve hayır yolunda yapılan paylaşımlar, evliliğin ruhunu oluşturuyor.

Kısaca ailelerin manevi yönü ihmale gelmiyor dostlar. Biz aile olarak manevi görevlerimizi ihmal etmediğimizde mutluluğumuz katlanıyor. Fakat manevi vazifelerimizi aksattığımızda, çoğunlukla sorun yaşadığımızı, saygı ve sevgi temelinin sarsıldığını fark ettik.

Allah’a ne kadar itaat ediyorsak birbirimize de o denli saygı ve sevgi eksenli davrandığımızı çoğunlukla müşahede ettik. Hatalarımıza tövbe edip Hakk’a yöneldiğimizde içimizin huzurla dolduğunu, sevgimizin arttığını her dem hissettik.

Şükürler olsun. (Yaşar)

Paylaşmak Güzeldir

1 Yorum

  1. buğlem diyor ki:

    iyi günler ben 12 senelik evliyim ama eşim beni çok sevdiğini söylemesine rağmen bana saygılı davranmıyor devamlı suratsız konuşma sırasında devamlı tersleyen kim olursa olsun.anlatamıyorum ama daima kavgalıyız ben ne kadar yapıcı olmaya çalışsamda herşeyi aklınıza gelebilecek herşeyi sorun ediyor.kendisi solcuymuş artık anlatmaktada güçlük çekiyorum ama herşeye din iman ne olurs küfrediyor.aile hayatımız bana kalırsa cehennem…onunla aynı ortamda kalmaktan bile korkuyorum…daha doğrusu istemiyorum..ama çok seviyorum…2 kızımız var…güzel günlerimiz belkide 12 sene içinde toplasam 3 haftayı geçmez…bana yol gösterin lütfen..allah aşkına…

Yorum Yapın