Görgü ve Nezaket Kurallarını Öğrenmek Artık Çok Zevkli

KİTAP-YORUM | | 11 Temmuz, 2011 | 5.634 kere okundu

“Yusuf’un tatili çok güzel geçmişti. Hem eğlenmiş hem de öğretmeninin verdiği ödevi dedesi ile beraber tamamlama imkanı bulmuştu.

 Okullar açılınca Yusuf çalışmasını büyük bir heyecanla sundu. Ödevi o kadar güzel bilgilerle doluydu ki, öğretmeni onlara bir sürpriz yapmaya karar verdi. Özenle hazırlanan bu kıymetli ödevi kitap olarak bastırdı. İşte buradan da “Yusuf’un Görgü ve Nezaket Kitabı” çıktı.

 İnşallah hepimiz bu kitaptan en iyi şekilde istifade eder, hayatımızı Yusuf’un bahsettiği inceliklerle güzelleştiririz.

***

Büyüklere saygı duyulması, küçüklerin sevilmesi gerektiğini hepimiz biliriz. Bu işin bir dengesi olduğu da malumdur. Bu dengeyi hele bu zamanda tutturmak hiç kolay değil. Gelin bu zorluğun üstesinden birlikte gelelim. Çocuğunuzun bilmesi gereken görgü ve nezaket kurallarını uzmanlarımız ve çocuk edebiyatçılarımız birlikte hazırladılar.

 Neslihan Beyhan‘ın yazdığı, Nagehan Taflan‘ın resimlediği ‘Yusuf’un Görgü ve Nezaket Kitabı’nda Yüce Allah’a, sevgili Peygamberimiz’e, Kur’ân-ı Kerîm’e, annemize-babamıza, hastalarımıza ve tüm insanlara karşı vazifelerimizi; duanın, temizliğin,  abdestin, sofranın incelikleri…gibi daha pek çok görgü ve nezaket kuralını hikaye tadındaYusuf’un serüvenleriyle zevkle okuyacaksınız.

Semerkand Çocuk Yayınları markasıyla okuyucusuna sunulan ‘Yusuf’un Görgü ve Nezaket Kitabı’ www.semerkandpazarlama.com sitesinden, seçkin kitapçılardan ve tüm Semerkand temsilciliklerinden temin edilebilir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın