Güzel Davran ki Mutlu Olasın

EVLİLİK ve İLETİŞİM | | 21 Haziran, 2017 | 4.813 kere okundu

kuru-yaprakk

Eşlerin birbirlerinin ailelerini eleştirmeleri, onları kötülemeleri karı koca arasında sevginin hızla azalmasına neden olur. Aile sevgisi ve saygısı yavaş yavaş kaybedilir. Dikkatli olmak lazım.

Anne babamıza güzel davranmanın yüce dinimizin emri olduğunu unutmayalım. Onlara “öf” bile demek yasaklanmıştır. Aynı şekilde kayınvalide ve kayınpeder de evlilikten dolayı anne babamız olur. Onlara da güzel davranmak ve saygıda kusur etmemek boynumuzun borcudur.

Eşlerin birbirlerinin aileleri ile iyi ve  güzel geçinmeleri evliliğin mutlu ve huzurlu sürmesinin önemli adımlarındandır. Bu konuda eşler sevgi kelimelerini, saygıyı unsurunu ihmal etmemelidirler.

Paylaşmak Güzeldir

1 Yorum

  1. Kübra diyor ki:

    Benim problemimde tam olarak bu eşimin ailesi evet ama ablası bekar 40 yaşında ve beraber yaşıyoruz ben evde yokmuşum gibi davranılıyor sen sadece hizmet et yeter benim eşime yapmam gereken herşeyi kendisi yapıyor evi terkettim bu yüzden artık aileler de öğrendi ve tek suçlu ben gösterildim şuanda evime geldim fakat sinekten farkım yok evde bi tane de oğlum var 15 aylık allahım ona uzun ömürler versin sadece o var hayatımda eşim beni tamamen bıraktı sadece evde hizmetçiyim o kadar

Yorum Yapın