İmdat Dost!

YAZI DEFTERİ | | 06 Mart, 2010 | 5.632 kere okundu

İhtiyaç halinde de, ‘imdat dost’ diyebilecek bir dostunuz olsun.

Hava günlük güneşlik… Dışarı çıkmaya karar verdiniz. Yolda ilerliyorsunuz ve işte tam o anda… O da ne… Yağmur, hem de bardaktan boşanırcasına… Ne kaçabileceğiniz bir alan, ne de sığınabileceğiniz bir liman var ortalıkta. Ama birden bir yer belirdi. Ve kendinizi olabildiğince çabuk adımlarla oraya atmayı başardınız.

Aniden bastıran yağmur misali, sorunlar da hiç beklenmedik bir anda çıkabilir karşınıza. Küçük bir yumaktır önceleri. Amaaan, der geçersiniz. Fakat o küçücük yumak, üzerinize üzerinize gelir. Sonunda bir çığ olur, çıkıverir karşınıza. Kaçın kaçabilirseniz. Nereye kaçılır ki?…
Kafa dağıtmak için değişik bir mekan ilk tercihimiz olur belki. Ama boşuna… Hani o aniden bastıran yağmurda kaçarken sığınmıştınız ya… O çığ gibi sorunlardan kaçmak için de, bir dostunuz olmalı mutlaka.

Yalnız bu dost, Shakespher’in dediği gibi: ‘Denendikten sonra dost edindiklerini bağrına bas ama her ilk tanıştığınla, hemen el sıkışıp dost olma’ türünden olmalıdır. Aksi takdirde her önümüze gelenle dost olursak, vay halimize!

Ne yapın, ne edin; ama bir dost edinin. Nasıl ki, toplu taşıma araçlarında ‘İmdat Freni’ diye bir nesne var. İhtiyaç halinde de, ‘imdat dost’ diyebilecek bir dostunuz olsun.

Paylaşmak Güzeldir

2 Yorum

  1. sinemis bezek diyor ki:

    Sizin gibi değerli bir insanın, bir öğretmenin düşüncelerini ifade edebileceği bir platform bulması, özgürce yazabilmesi öğrenciniz olarak beni çok mutlu etti.
    Yazılarınızı her zaman okumayı umuyorum.

  2. ferhat babcan diyor ki:

    Öğretmenim ben Ayşe öğretmenin öğrencisiyim. Yazınızı çok beğendim. Teşekkürler.

Yorum Yapın