İnsanın Binbir Türlü Hali Var

BEBEĞİMİN GÜNLÜĞÜ | | 27 Aralık, 2010 | 3.110 kere okundu


Zeynebim,
Benim genelde tatlı olan bebeğim… “Genelde” diyorum annecim, zira ilişkimiz her zaman güllük gülistanlık değil. Büyüyüp bu satırları okuduğunda yazdığım güzel şeylerden ibaret sanma dünyamızı.

Daha önce de dediğim gibi sen “Zeynepsin.” Benden farklı birisin. Elbet farklılıkların olduğu yerlerde çatışmalar yaşanması da kaçınılmaz. Bir de senin terbiyenden sorumlu olduğumu da göz önünde bulundurursan, evet annecim itiraf ediyorum; tartışmalar yaşıyoruz.

Haksızlık yapmamaya özen gösteriyorum ama her insan gibi annen de hata yapıyor bebeğim. En Büyük hatam da; senin hareketlerine, konuşmalarına aldanarak “sadece bir çocuk” olduğunu bazen göz ardı etmek. Her dediğimi yapmanı, sözümü dinlemeni, “hadi” dediğimde anında hazır olmanı bekliyorum senden. Hâlbuki küçücüksün annecim, daha birkaç yıl önce bu dünyaya gözlerini açmış meleğimsin.

Sana kızdığımda, aslında kızdığım sen değilsin. Hayatımda yolunda gitmeyen şeylere veya kendime kızıyorum. Ama kabak senin başına patlıyor bazen. :)

Sonrasında duyduğum üzüntünün tarifi yok. Fakat bunları yaşamaya gerek de yok, reçetesi belli, kızgınlık anında suya değmek. Hatta o güzel karamuk gözlerine gerçekten bakmam bile yetecek.

Hiç olmaz diyemiyorum ama inşallah tartışmalarımız minumum seviyede olur annecim.
Seni çok seviyorum.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın