Lütfen Yardım Edin Hata Yapabilirim

SORU BANKASI | | 22 Ekim, 2010 | 4.560 kere okundu

Soru:
16 aydır bir sevgilim var ve tabii ki ailem bilmiyor, evlenmek niyetindeyiz. Şu an bir işi yok ama bunun uzun süre bu şekilde gitmeyeceğinin farkında. Ailesiyle yaşıyor 4-5 ayda 1 kez görüştük aramız yakın ama ne ben gidebiliyorum ne o gelebiliyor yaklaşık 5 aydır görüşemiyoruz evlenmeden birlikte olmak istiyor ben istemiyorum. Yardım edin lütfen ne yapacağımı bilmiyorum. yalın(ız) / 09 10 2010

Cevap:
Değerli okurumuz,
Sizin yaşamış olduğunuz bu durum sebebiyle yanlış kararlar verip intiharı düşünecek kadar kötü hallere düşen o kadar çok okuyucumuz var ki. Bize durumlarını ayrıntılarıyla anlatmalarının nedeni ise biz yandık başkaları yanmasın niyeti.

Neyse ki siz testi kırılmadan bize yazdınız. Bu anlamda çok kısmetlisiniz.

Öncelikle sevgiliniz diye düşündüğünüz kişinin evlenmek için yanlış bir tercih olup olmadığını iyi düşünün. Henüz işi, hazırlığı olmayan birinin üstelik böyle durumda olduğu halde sizi nikahlısı gibi yanlışa davet etmesi, yeterince akıllı düşünemeyen biri olduğunu ve sizi cinsel beklentileri için çok çabuk harcayabileceğini gösteriyor. İşi vs olmamasına rağmen en azından yeteri kadar seviyor olsaydı, böyle zina yoluna çağırmazdı. Umarım kendinizi böyle biri için harcamaz, harcatmazsınız.

Gelelim aile kısmına. Her ne olursa olsun hiçbir şeyinizi ailenizden gizlemeyin. Genç kızlarımızın yaşadığı en önemli sıkıntılardan biri de sevdiklerini sandıkları erkek tarafından yolda bırakılınca aile desteklerini de kaybetmeleri.

Evlendiğiniz kişi se -Allah korusun- sıkıntılı çıkabilir. Ancak ailenizin onayı ile evlendiğiniz taktirde onların desteği her zaman yanınızda olur. Aksi durumda ise sizi bir de onlar göz ardı edecektir.

Bazı kızlarımız ise ailelerinin bilgisi dahilindeki nişan döneminde cinsel yakınlık tuzağına düşüp, nişanlısının hevesi geçince bırakması üzerine yıkılabiliyor.

Bu nedenle biz resmi nikah kıyılıp çiftler kendi evlerine yerleşene kadar dini nikah kılıfı altında yaşanan birliktelikleri de sakıncalı buluyoruz. Zira bu konudan mağdur belki de yüzlerce kızımız var.

Siz de kendinizi, ailenizi biraz olsun düşünüyorsanız böyle deneyimlerden uzak durun. Ateşe atlamakla aynı şeydir biri ile gizlice nikah dışı birliktelik. Bu durum sizden çok şey götürecektir.

Dünyanız ve ahiretiniz için huzurlu ve mutlu bir yaşantı için her zaman emniyetli yolları tercih edin. Fırsatçı insanlardan ise her zaman uzak durun.

Allah sizi ve sizin gibi kardeşlerimizi tehlikeli, ateşli yollardan uzak etsin, özel koruması ile korusun.

Evlenecekseniz bu iş ailelerden saklı olarak devam etmemeli. Durumunuzu bir an önce ailenize açın.

Lütfen aklı selim ile düşünün. Anne baba başta olmak üzere yakın çevrenizden destek alın. Sİz anne baba olsaydınız çocuğunuzun sizin şuan bulunduğunuz durumda olmasını ister miydiniz.? Elbetteki hayır.

Ayrıca durumunuzu ailenize açmadan onunla görüşmeyin. Yoksa hata yapabilirsiniz.

Geleceğinizi ve ailenizi düşünün.

Allah size hayırlı bir eş ve mutlu, temiz bir yuva nasip etsin….

Neslihan BEYHAN

Paylaşmak Güzeldir

1 Yorum

  1. ayhan diyor ki:

    hanımefendi karşınızki kişilik sizinle sadece gönül eğlendiriyor, kesinlikle sizi sevmiyor. gerçekten seven ve de inanan bir erkek evlenmeden önce sevdiği ile olmak istemez. siz onun için sadece bir hevessiniz. kesinlikle kanmayın bu sevgi oyunlarına. Allah yardımcınız olsun.

Yorum Yapın