Nişanlımla Yaşadığım Sıkıntılardan Korkuyorum

SORU BANKASI | | 18 Şubat, 2011 | 8.437 kere okundu

SORU:

İyi çalışmalar. Benim sorunum nişanlımla bir türlü anlaşamamamız. Herşey bizim için sorun oluyor nişanlım askerde herşey askere gittikten sonra daha berbat odu artık yolumuz nere ilerliyor ben bile farkında değilim.

İkimizde birbirimizden lafımızı esirgemiyoruz.o hep bana değiş diyor ama kendisi hiç değişmiyor. Bu ilişkiyi tek taraflımı yürüteceğim. Hep anlayışı benden bekliyor bu hep öyle. Bana söz veriyor sözünde durmuyor. Beni sevdiği hep dile getiriyor ama yaptığı herşey benim kafamda şüphe bırakıyor. Ve bugünde bana şuanda evliliğe hazır hissetmiyorum dedi ama şuan dedi bunu üstüne basa basa söyledii.

Ama evliliğin şuanı buanı varmı ya o kadar karıştıki kafam hep herşeyi erteliyoruz özür diledimi herşey kapansın istiyor ve özürlerine hemen kanıyorum. Ama 2 gün sonra herşey yine aynı.

Lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım nişanlımla nasıl iyi gecine bilirim neler yapmalıyım askerden önceki halide böyleydi hep kendi dediği olsun istiyo.

Ama bu durum gitdgide dönülmez bir hal alıyor. Herşey daha kötü olmadan lütfen bana yardımcı olun …. Hakka emanet olun… Betül

CEVAP

Merhaba,
Nişanlılık dönemi çiftlerin evlilik kararı alıp almayacaklarını görmeleri içindir. Evlilik gibi düşünüp onunla nasıl geçinirim telaşına düşmeniz zamansız. Geçiminiz zor görünüyorsa zorlamanın gereği yok. İlişkinizi tüketmiş olabilirsiniz.

Eğer size saygısı ve sevgisi azaldıysa bu durum evlendikten sonra hızlanarak devam edecektir. Öte yandan nişanlınız kararsız, zor bir kişi olabilir. Katlanmaya değer, biz birbirimizi gerçekten seviyoruz ve ilişkimiz geri dönülemez durumda diye düşünüyorsanız yine de ilişkide sizin de hak ettiğiniz değeri görebilmeniz ve sürekli terk edilme pozisyonunda olmamanız gerekiyor.

“Ne yaparsam yapayım yine de beni terk etmez, elimin altında her istediğimi yapabileceğim biridir” denilen biri olmayın. Sizin de sınırlarınız, hayır diyeceğiniz alanlarınız, kaldıramayacağınız yanlış davranışlar olmalı, nişanlınız yeri geldiğinde sizden çekinmeli aksi takdirde doğru ve yanlışı ayırt edemez hem kendine hem size zulmedebilir.

Her halükarda gelgitleri olan, tutarsız kimselerle hayat zordur. İyi düşünün, evlilik dönülmesi daha zor bir yoldur, nişanlılıkta kararınızı sağlam verin sonrasında ise geriye bakmadan ilerleyin .

Neslihan BEYHAN

Paylaşmak Güzeldir

2 Yorum

  1. gülşah diyor ki:

    merhaba benim sıkıntım nişanlımla bir sene önce tanıştık. 5 ay sevgili olduk ve sonra aileleri tanıştırdık.ilişkimizin 7 ay sonra söz 11 ay sonra da nişan yaptık. yalnız isteme söz nişan hepsi tatsız oldu iyilikle hiç birşeyiim olmadı. niişanlım çok anneci yalnız kayınvalidemle hiç anlaşamıyoruz resmen kin dyuyorum ama nişanlım hep önce ailesi sonra arkadaşları sonra ben bana arkadaşlarını savuna bilio ve savunduğu arkadaşlarınişanlımın iyiliğini süistimal ediyrlar buna rağmen bana akadaşlarını savunuo bu d beni delirtıo annesi ben istemio yalnız sevio ama bana laf söğlediğinde nnesi bişi demio ben birşey dediğimde dünyanın lafını söğlüo ne yapmam lazım lütfen yrdım edin

  2. ayhan diyor ki:

    nişanlılık karar verme zamanıdır , iletişiminiz yoksa hele de birbirinize ağzınıza geleni syölüyorsanız eğer kesinlikle evlenmeyin derin, çünkü evliliği götürecek olan önce saygı sonra sevgidir. ama siz gördüğüm kadarıyla aranızda saygıyı yitirmişsiniz. çok geç olmadan bu işten geri dönün derim.
    mutluluklar

Yorum Yapın