Pratik ve Etkili Yardımlar

KİTAP-YORUM | | 13 Kasım, 2011 | 4.689 kere okundu


“Günlük Hayattaki Eğitim İçin 55 Öneri Dizisi/ ERDEM YAYINLARI

“Günlük hayattaki eğitim için 55 öneri dizisi” anne ve babalar için pratik ve etkili yardımlar içeren 6 kitaptan oluşan bir seri. 2-8 yaş aralığındaki çocukları hedef alsa da hayatın her aşamasında işe yarayacak bilgiler içeriyor. Çocuk yetiştirmede ebeveynlerin çoğunlukla sıkıntı yaşadığı 6 sorun üzerinde duruluyor ve bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda da her seviyeden ailenin uygulayabileceği pratik etkili çözümler ve yardımlar sunuyor.

Her kitapta problemlerin sebepleri hakkında kısa bilgiler veriliyor. Problemlerin doğru yaklaşımlarla çözülebilmesi için kolay ve uygulanabilir 55 öneri ile birlikte çeşitli uygulamalarla da kitaplar destekleniyor.

Erdem Yayınları tarafından okurla buluşturulan “Günlük hayattaki eğitim için 55 öneri dizisi” tavsiyelerimiz arasında.

Serinin beş kitabı Martin Stiefenhofer bir tanesi de Petra Stamer-Brant tarafından yazılmış; Ayşe Dolmacı tarafından da Tükçe’ye çevrilmiş.

Seri şu kitaplardan oluşuyor:
1. Çocuğunuzu Sakinleştirmek İçin 55 Öneri
2. Çocuğunuzun Uyku Problemini Gidermek İçin 55 Öneri
3. Çocuğunuzu Kavgacı Tutumundan Uzaklaştırmak İçin 55 Öneri
4. Çocuğunuzun Öfkesini Gidermek İçin 55 Öneri
5. Çocuğunuzun Korku Problemini Gidermek İçin 55 Öneri
6. Çocuğunuzun Öz Güvenini Geliştirmek İçin 55 Öneri

1. Çocuğunuzu Sakinleştirmek İçin 55 Öneri
Çocuğunuz yerinde duramıyor, sürekli olarak ortalarda dolaşıyor ve bir türlü sakinleşmiyorsa bu durumun çeşitli sebepleri olabilir. Böyle zamanlarda rahatlatıcı bir egzersiz veya güzel bir oyun ile çıkış yolu bulabilirsiniz. Bu kitap size, çocuğunuzun sakinleşmesi için uygulanabilir pratik yöntemler ve etkili olabilecek fikirler ve yardımlar sunuyor.

2. Çocuğunuzun Uyku Problemini Gidermek İçin 55 Öneri
Çocuğunuz uyumakta güçlük çekiyorsa bunun pek çok sebebi olabilir. “55 Öneri” bu sebepleri bulmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bu kitap size, çocukların kendi kendilerine ve kendi yataklarında uyumalarını sağlayacak pratik teklif ve yardımlar sunacaktır. Bu kitapta, çocukların uyumalarını kolaylaştıracak birçok küçük seremoni örneği bulacaksınız

3. Çocuğunuzu Kavgacı Tutumundan Uzaklaştırmak İçin 55 Öneri
Çocuklar kavga ediyorlarsa bunun pek çok sebebi olabilir. Bu kitap, bu sebepleri bulup ortaya çıkarmada ve ölçülü bir tepki göstermelerini sağlamada size yardımcı olacaktır. Duruma ne zaman müdahale etmeniz gerekir? Belli kurallar ve sorumluluklar konusunda ne zaman ısrarlı olmanız icap eder? Bunları kestirebilmek her zaman kolay olmayabilir. “55 Öneri” bu konuda da işinize yarayacaktır.Bu kitaptaki Öneriler sayesinde problemleri oyun yoluyla çözebilir ve
kavgaların çıkmasının ya da uzamasının önüne geçebilirsiniz.

4. Çocuğunuzun Öfkesini Gidermek İçin 55 Öneri
Çocuğunuz, eğer her şey onun dileği gibi gelişmezse göz açıp kapayıncaya kadar bir öfke canavarına dönüşebilir. Bu kitap size, çocuğunuzun öfke krizleriyle başa çıkabilmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

5. Çocuğunuzun Korku Problemini Gidermek İçin 55 Öneri
Korku, çocukların normal gelişim süreçlerinin bir parçasıdır, tıpkı çocuk hastalıkları gibi. Bunların pek çoğu için ortada endişe edilecek bir durum yoktur. Fakat anne ve babalar, çocuklarının korktuğunu ya da bir çekingenlik süreci içinde bulunduğunu fark ettikleri zaman onlara yardım etmek isterler. Bu kitapta, korku probleminin üstesinden gelebilmek için düşünülmüş birçok etkili öneriyi bir arada bulacaksınız.

6. Çocuğunuzun Öz Güvenini Geliştirmek İçin 55 Öneri (Petra Stamer-Brant)
Kendine güven, çocukları güçlü kılar ve onlara kişilik bilinci kazandırır. “55 Öneri” oyun yolu ile çocuğunuza bu konuda nasıl destek olacağınızı göstermektedir. Çocuğunuzun çekingenliğini yenmesine yardımcı olun ve ona, kendi haklarını savunmasını öğretin. “55 Öneri” size, çabuk uygulanabilen oyun teklifleri ve çözüm yollatı sunacaktır. Bu kitap sayesinde çocuğunuza sağlıklı bir kendine güven duygusu aşılayabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın