Senin Doğumunun Batımı Yok Ey Sevgili!

MANEVİ GELİŞİM | | 23 Nisan, 2014 | 5.168 kere okundu

Ey sevgili !
Dolunay gibi doğdun, karanlık gecelerde ışık oldun yolumuza. Zulmeti yaran bir şafak gibi ümmetini dileyerek geldin cihana. Sessizliği bozan bir ses vardı dudaklarında: “Ümmetim, ümmetim” diye semâlara yükselen. Daha doğumunla başlamıştı senin ümmetine olan düşkünlüğün. Ananın evladına olan sevgisinden daha çoktu bizlere olan sevgin. Üzerimize titriyordun Efendim.

Ey melek yüzlü Sevgili !
Teşrifinle sürûrların en büyüğünü yaşatmıştın bizlere. Bahtiyar olmuştuk, saadeti bulmuştuk, güzelliği görmüştük seninle. Sen gelince güller açmış, bülbüller coşmuş, dolunay şâd olmuş, yıldızlar sevinç oyunları oynamış, çöller baharistan olmuştu.

Ey alemlerin Rahmeti !
Sen güneşsin, sen dolunaysın; biz sönmüş bir volkan, karanlık bir geceyiz. Sen nur üstüne nursun, sen Allah’ın sevgilisisin; biz nura aşık olan pervaneleriz. Sen bizim için her şeysin, biz ise sensiz hiç bir şey. Dilenci gibi kapına geldik bize kapını açar mısın? Bize duandan bir parça ayırır mısın ? Şefkatinden, şefaatinden bir demet verirsin değil mi Efendim? Perişanız, sana muhtacız Efendim.

Ey sevgililerin Sevgilisi !

Nazarın hastalıklara ilaç, sözün batıla saplanan bir ok, gönüllerimize işlenen ince bir nakış, özün ilahi nurla parlatılmış saf ve tertemiz, hallerin melekleri gıpta ettirecek derecede mükemmel… Bizler her şeyimizle noksanız, sana muhtacız Efendim.

Ey Güneş ey Dolunay!
Senin ziyanla aydınlanan kalbimiz yine şifalı bakışlarına muhtaç. Veysel Karâni misali yaşıyoruz. Sevgin kalbimizde bin dört yüz sene önceki gibi hala taptaze. Senin ışığına, senin nuruna muhtacız Efendim.

Ey Sevgili!
Rabbimiz seni alemlere rahmet olarak gönderdi ve seni terbiye etti. Her halin sana şahiddir, biz de şahadet getiriyoruz sen hatemu’n-nebisin, rahtete’l lil alaminsin. Son nefesimize kadar da dilimiz o şahadeti tekrarlayıp duracak.

Ey Sevgili!
Dünya seninle yeniden “ba’sü ba’de’l-mevti” yaşadı.
Her doğumun bir de batımı var ama senin doğumunun batımı yok.

Biliyoruz;
Sana tabi olanlarla ebedi kalacaksın
Seni sevenlerin gönlünde bulunacaksın.

Ümraniye 2001

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın