Gönlümü Göndermek İstiyorum Sana

MEKTUP | | 12 Nisan, 2010 | 14.750 kere okundu

Merhaba,

Gönlümün sultanı, hayatımın nevbaharı!

Söze nasıl ve nereden başlayacağımı bilemiyorum. İçimde fırtınalar kopuyor. Dindirmek istiyorum ama nafile. İçimdeki tufanı durdurmak ve azıcık bir teselli bulmak için sarıldım kaleme. Gönlümü mektup yapıp göndermek istiyorum sana. O zaman emin bir sahile ulaşırım belki. İşte bu duygularla aldım kalemi elime.

Ceylan gözlüm!

Sana mektup yazmayalı hayli zaman oldu. Şimdi zorlanıyorum. Kelimeler sanki zihnimde düğümlenmiş gibi. Nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Ama yazmak için kendimi zorladım yine de.

Kalbimin üzerindeki sis bulutunu hayalinle dağıtmaya çalıştım önce. Mektubumu senin yanında hep sana hasret kalan yüreğimle yazıyorum. Çünkü seninleyken bile özlüyorum seni.

Hani seninle ilk tanışmamızda tereddüt etmiştin ve benden çekinmiştin ya işte o zamandan beri gönlümde, kökü kalbimin en derinlilerine giden bir çiçek gibi açtın. Hayatıma sevgi, neşe huzur ve mutluluk kattın.

Sonra evlilikle hayatımızı birleştirdik. Bir olduk. Sen ben; ben sen demekti artık. Birbirimize böyle söz vermiştik hani. “Sen nereye basarsan ben de senin bastığın yerden yürüyeceğim” demiştin ya. Bu sözün kulaklarımda çınlıyor hala. İnan hiçbir şey beni o sözün kadar mutlu edemezdi. Bu sebeple seni tanıdıkça daha çok bağlamdım sana.

Bu duyguları itiraf etmek o kadar zor geldi ki bana. Ama içimde kaynayan hissiyatıma engel olamadım. Yüreğime söz dinletemedim.

O kadar mutluyum ki bilemezsin. Sen ben ve çocuklarımız… Dileğim bu mutluluğumuz iki cihanda da sürsün.

Seni her şeyinle, her halinle sevdiğimi bilmeni istiyorum gözümün nuru. Sen benim gözaydınlığı olan biricik eşimsin çünkü. Cennet ayaklarının altında bir annesin. Çocuklarımın annesisin.

Gözümün nuru!

Bazen guruma yenik düşebiliyorum. İstemeden de olsa seni üzebiliyorum. Bunları sevgimizin hatrına affetmeni istiyorum.

Dualarımda hep siz varsınız gönlümün gülleri. Sen ve çocuklarımızla mutlu ve huzurlu bir ömür…

Sen yanımda olmadığın zaman o kadar o kadar üşüyorum ki, hayalinle ısıtıyorum içimi. Öyle çok seviyorum ki, seninleyken bile özlüyorum seni.

Gülüm!

Sakın sevgini esirgeme benden, sensiz bırakma beni.

Sevgilerle…
Öteki yarın

Kaynak: www.ailedanismanim.com

Paylaşmak Güzeldir

2 Yorum

 1. *Eyyüp Beyhan diyor ki:

  Yorumlarınız için teşekkürler Enes Bey. Bu mektup bize ulaştığında yayınlasak mı yayınlamasak mı? tereddüdü yaşadık. Ancak mektupların evlilikte ilişkileri onarıcı etkisinin önmeli olduğuna inandığımız için yayınlamaya karar verdik. Hedefine ulaşmasını ümid ediyoruz. Ayrıca yakın zamanda okurlarımızdan gelen, faydalı olduğunu düşündüğümüz mektupları da yayınlamayı düşünüyoruz.Bu vesile ile ilk yorum yazan siz olduğunuz için ilk mektup yazma önceliğini size ayırdık :)

 2. enes diyor ki:

  Merhaba,
  Bu kadar içten sözleri yazdığınız hanım çok kısmetli gerçekten. Günümüzde eşini böyle güzel sözlerle mutlu eden beylerin sayısı çok fazla değil diye düşünüyorum. Fakat sizin gözül nağmelerinizi okuyunca itiraf etmeliyim ki çok etkilendim. Dilerim beyler sevdikleri kuş kafese girdikten sonra, eşleri nikah akdiyle yalnızca kendilerine emanet edildikten sonra da böyle nezaketli, samimi, elindekinin kıymetini her an bilmeye özen gösteren kişiler olur.
  Eşinize mektubunuz bizlere güzel bir örnek oldu.
  Size ailenizle mutlu, huzurlu, hayırlı uzun ömürler dilerim.

Yorum Yapın