Babama Mektup-2

MEKTUP | | 01 Aralık, 2017 | 1.522 kere okundu

babama mektup2

 

Su Kuyusu

Evet, nerde kalmıştık babam? Günü gününe yazacağım demiştim ama olmadı ne yapalım? Tamı tamına 4 koca günü devirmişim. Gecenin bir yarısı. Saat 03. 26. Ben yine ayaktayım. Bir de orkide ve kaktüs gülü uyanık bu saatte. Öksürük nöbetlerim başladı yine. Diyeceksin ki bu ne oğlum hep gece yazıyorsun. Kuru kuru öksürüyorum. İçim sökülüyor adeta. Ha unutmadan doktora da gittim bu sabah. Huyumu bilirsin baba küçüklüğümden beri ezbere ilaç içmem ama bu sefer içtim Ayşe’nin daha önce kullandığı bir ilaçmış. Doktora da gösterdim olur verdi. Yani anlayacağın ben yine aynıyım.

Ya sen nasılsın baba? Allah yar ve yardımcın olsun. Bu dünyada başta bana ve etrafındakilere yaptığım iyilikleri saymakla bitiremem. En son bizim öğretmen arkadaşlara ev kiralama konusunda yardımcı olmuştun. Onlar da şok oldular senin aramızdan ayrıldığını duyunca. Nazarımız mı değdi amcaya acaba dediler. Ne nazarı? Dolmuş vaden be babam. Cenabı Allah’ın sana biçtiği ömür bu kadarmış. Anlayacağın sen yoksun ama adın var.

Su kuyusu n’oldu dediğini duyar gibiyim. Olacak inşallah. Azar azar da olsa olacak inşaallah. Yeter ki ümidimi yitirmeyeyim. Merhum M. Akif’in dediği gibi

Ye’s öyle bataktır ki; düşersen boğulursun.
Ümîde sarıl sımsıkı, seyret ne olursun!

Güzel ve manalı söylemiş rahmetli. Tam da bana göre yani. Böyle anlarımda aklıma gelen sözlerden.

Bu arada maaş yatmış. Bir gün geçmiş. Ben de tık yok. Daha önceleri o gün o dakka ödemeleri yapar parayı bitirirdim. Ne mi oldu. Yuvamızda kara bulutlar dolaşıyor bu günlerde. Ve bir türlü de dağılmak bilmiyor. Eski sabırsız Murat yok artık ama çok darlanıyorum. Biraz soluk almaya ihtiyacım var. Hani akvaryumdaki balıklar nefesleri tükenince su yüzeyine çıkıp bir nefes alıp tekrar dibe dalar ya. O misal. Özellikle çöpçü balıkları dipteki tüm pislikleri temizler ama bir tek vatoz akvaryumu ak pak eder. Şöyle salına salına akvaryum camını bir güzel temizler. İşte ben de öyle yapmaya çalışıyorum. Bir türlü olmuyor. Makara sarmıyor, çark dönmüyor zaman hep aleyhime işliyor. O akvaryumdaki leke bir türlü temizlenmek bilmiyor.

Her zamankinden çok duaya ihtiyacım var. Birileri beni gördüğünde bir ihtiyacın var mı diye soruyor. Ben de sadece dua edin yeter diyorum. ”Dua olmazsa ne ehemmiyetiniz var. ”diyen rahmanın kulu oluruz inşallah.

Sohbetimizi bugünlük burada noktalarken Cuma günü el sallamaya başladı bile. Allah günümüzü hayırlı eylesin. Normalde seni (kabrini) ziyarete Perşembeleri gelirdim. Ama Serra’nın özel ders olayından ötürü Cumaya aldık. Darılmazsın değil mi babam? Bir aksilik olmazsa gelecem. Bir de senin adına su kuyusu yaptıracağımı mezarının başında sana söyleyeceğim.

17 KASIM 2017
Cuma

 

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın