Sürekli Tartışıyorsanız Dikkat Edin

EVLİLİK ve İLETİŞİM | | 23 Temmuz, 2013 | 7.570 kere okundu

Merhaba,

1. Çok sık tartışanlar grur ve egolarına biraz dur demeli. Kendilerinin hatalı olabileceğini düşünmeli. Ayrıca acil uzman desteği almalı diye düşünüyorum.

2. Orta sıklıkta tartışanlara da birinci şıkta söylediğimi sözylüyorum.

3. Arasıra tartışanlara da şöyle bir önerim var. Tartışma usluplarına dikkat etsinler. Sevgi ve saygılarını her zaman ve durumda korumaya çalışsınlar. Bir süre sonra tartışmaların söneceğini düşünüyorum.

4. Bu grup da biraz tartşsın. Garip gelebilir. Ama bura da da sıkntı olabilir. Eşlerden biri içine kapanık ve dertleri içinde biriktiriyor olabilir. Bu Eşlerin birbirlerini gerçek anlamda tanıması nı da engeller. Eşler çekinmeden sıkıntılarını ve sorunlarını birbirlerine açabilmeli.

Ama sevgi ve saygı en önemlisi. (okuyucu yorumu:hulfi)

Şimdi söz sizde.

Sitemizin düzenlediği “Eşinizle hangi sıklıkla tartışıyorsunuz” anket sonuçlarından yola çıkarak düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Paylaşmak Güzeldir

4 Yorum

 1. k.g.dmrts diyor ki:

  benim eşim yapmadıgım birseyle benı elestırıor yapmadıgımı soyledıgım halde bana guvenmıyor artık son noktadayım onu cok seviyorum ama ne yapacagımı bilmiyorum lutfen bana yardım edin kavga etmekten yoruldum.

 2. s.goktas diyor ki:

  Eşimle tartsamiyruz bile çünkü cok icine kapanik hic biseyini ok paylasmiyor derdini sıkıntısıni anlatmiyor onunla iletişim kuramiyorum.. annesi aramuzda huzursuzluk cikariyor.esimi bana karsi dolduruyor bi kac kere şahit oldum konusmalarina.ama eaim yine bisey anlatmiyo soruyorum cevap vermiyo annesinin yaninda bana farkli soguk ve resmi duruyo o yokken iguzel davraniyo.. soruyorum annmle arama karisma diyo ama annesini ikimizin arasına sokuyo ne yapcam nasil davrancam bilemiyorum..

 3. Ailedanışmanım diyor ki:

  Değerli okurumuz,

  Ailesine karşı öfkeli dışarıda tatlı dilli güler yüzlü bir olmak ailenizde yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunun habercisidir. Eşinizin set ve kırıcı davranışlarının sizi çok üzdüğünü ona anlatın. Suçlayıcı davranmaktan uzak durun. Çocuklarınızın ve sizin olumsuz tutumundan yaşadığınız üzüntüyü güzellikle dile getirin. Sizlere karşı daha sabırlı, hoşgörülü, tatlı dilli ve güler yüzlü olmasının çocuklarınızı ve sizi çok mutlu edeceğini ifade edin. Duayı da unutmayın.

  Gerektiğinde bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederiz.

 4. Y.Yıldırım diyor ki:

  Eşimle haftada en az 2 defa tartışıyoruz.. Zaten küsmelerde 2-3 gün sürünce.. Geriye kalan günler sadece normal seyrinde gidiyor. Eşimin yüzü hep asık.. Bana ve çocuklarıma karşı çok sert ve kızgın davranışlar sergiliyor.. Her gün mutlaka kızacak bir şey buluyor.. Sürekli Kötü sözlerine, bağırmalarına ve şiddetine maruz kalıyoruz.. En çokta çocuklarıma karşı kötü davranışlarından dolayı rahatsız oluyorum..Çocuklarım babalarının eve gelmemeleri için dua ediyorlar.. Ailesine bu denli kötü davranırken arkadaş ve akrabalarına karşı aşırı kibar esprili yardımsever.10 Yıllık evliyim.. Artık Çok yoruldum..

Yorum Yapın