Yapılan Küçük Jestler Çocukları Derinden Etkiliyor

ÇOCUK EĞİTİMİ | | 28 Eylül, 2010 | 3.672 kere okundu

Ailece ama özellikle de ihtiyaç hallerinde eşinizle baş başa, hoş bir mekanda kahvaltı yapmak ara sıra monotonlaştığını düşündüğünüz yaşantıya renk verir. 33 yaşındaki Selçuk Bey babasının kendilerine verdiği değeri hatırlatırken özel kahvaltılardan şöyle bahsediyor.

“Babam kendi maaşıyla ancak geçinebilen sıradan bir işçiydi. Fakat elinde az da olsa parası olduğunda bunu bizi mutlu etmek için çeşitli yollardan kullanırdı.

Kimi zaman toptancıdan bir koli gofret-çikolata getirip kardeşlerimle bana yaşlarımızla orantılı olarak dağıtır, kimi zaman pasta-çerez türü yiyecekleri ailece izleyeceğimiz milli maçlara denk getirir, kimi zaman da bölgemize yakın kırlık bir içme suyu köyüne bizi kahvaltı yapmaya götürürdü. Aç karınla gider, öncelikle oranın temiz içme suyunu tadarak başlardık kahvaltıya. Ardından saf köy tereyağı, bal ve sıcacık pideyi afiyetle yerdik. Bunlar benim için unutulmaz anılardır.

Bunun gibi gezintileri insan, sık sık yapamıyor ancak elinden geldiğince ayda, üç ayda yapmaya çalışmak lazım diye düşünüyorum. Siz bir kez yaparsınız çocuk onu gözünde büyütür on kez yapmışsınız gibi hatırlar ve anlatır.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapın