Zeynep’im Resim Çiziyor

BEBEĞİMİN GÜNLÜĞÜ | | 11 Kasım, 2010 | 4.765 kere okundu


Zeynebim…
Benim güzel yavrum, kıymetlim. Uzun süredir sana yazmak fikri vardı aklımda. Önceleri “unutmam” diyordum. “Zeynep’imin her anı nakış nakış işlendi beynime, unutmam.” Ama kızım, zaman her şeyi uçuruveriyor hafızalarımızdan. Kötüyü unutturması bir mucize, iyiyi unutturması haksızlık gibi. Ama gerçek şu ki; “yazı kalıyor.”

Bazen yaşadıklarımı bazen hislerimi anlatmak istiyorum sana meleğim. Seni ne denli sevdiğimi anlatmak istiyorum.

Benim güzel meleğim… Mışıl mışıl uyumaktasın şu an. Ben de fırsattan istifade aldım kalemi elime, başladım yazmaya. Evet tam anlamıyla fırsattan istifade ediyorum annecim zira sen uyanıkken senin dışında birinin kalem tutması mümkün değil.
Tutturmuyorsun ki! Bu sıralar en sevdiğin oyuncak kalem ve kağıt. Her aklına geldiğinde –günde yaklaşık on, on beş defa- o kara gözlerini gözlerime dikip “anne kayem” diyorsun. Kalemini kağıdını veriyorum bu kez de” efv efv” diyorsun, türkçesi; ev çizecekmişim sana.

Çiziyorum tabi pisi de, çiçek de…O kadar mutlu oluyorsun ki, senin mutluluğunu görmekten daha güzel değil hiçbir şey…Ha bu arada koltuklar, duvarlar, battaniyeler her yer tükenmez kalem. Çok işime gelmiyor kalem tutkun ama senin için faydalı olduğunu düşünerek teselli buluyorum. Ve dua ediyorum, “inşallah ömrün boyunca devam eder kaleme kitaba sevgin…”

Paylaşmak Güzeldir

2 Yorum

  1. hayriye diyor ki:

    O Zeynep’ten bizde de var. Ama sizin gibi güzel sözlerle yazıya almayı hep ihmal ettim doğrusu. Çocuklarımız, kıymetlilerimiz için ne yazsak azdır. Hoş paylaşımınız için teşekkürler…

  2. RUHİ FEDAKE diyor ki:

    Hoşgeldiniz Hülya Hanım.Yazınız çok güzel. Bütün annelerin duygularına tercüman olmuşsunuz. Ne güzel bir hediye çocuklarımıza, böyle bir günlük tutup büyüdüklerinde hediye etmek. Çünkü biraz büyüdükleri zaman küçüklüklerinden bahsedilmesinden çok hoşlanıyorlar. Hadi bir daha anlat diyorlar.:))Yazılarınızın devamını bekliyoruz. Sevgiyle kalın.

Yorum Yapın